Tonbalıklı Kremalı Farfalle (kelebek) Makarna (Farfalle with tuna)

Hem basit hemde tonbalığı severler için harika bir lezzet…..

– 1/2 paket farfalle (kelebek) makarna

– 1 kutu krema (yemek için)(oda sıcaklığında)

– 1  kutu tonbalığı  (tonbalığını seviyorsanız 2 kutuda koyabilirsiniz)

– 1/2 demet maydanoz (yaprak kısımları)

– tuz

Çabuk ve lezzetli bir makarna yapmak istediğimde hep kullandığım bir tariftir bu, hemde çocuklar için çok besleyici ….

Makarna suyunuzu tuz ile kaynatın, çok fazla su koymayın. Fokurdadığında makarnaları atın, 8-10 dakika kadar arada bir karıştırarak haşlayın. Haşlandıktan sonra makarnaları süzün ve bir kaba alın, üstüne kremayı dökün, tuz ekleyin ve yavaşça karıştırıp servis tabağına alın. Üzerine ton balığını suyunu yağını süzdürüp hafif parçalayarak koyun ve üstüne maydanozları ekleyin. Afiyet olsun…..

 

 

Yayınlayan

billurdan

6 ocak 1971 İstanbul doğumluyum, çocukluk yıllarımda birsüre Amerikaday dım, daha sonra liseye kadar Ankara da okudum, sonra tekrar bir süreliğine İtalya ya gittim, bir kaç sene üniversiteye University of Maryland de devam ettim ama tekrar Ankara ya dönüp Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdim,daha sonra Tekstilbank ta çalışmaya başladım, 7 sene bankada İthalat ihracat bölümünde çalıştım, daha sonra 2005 senesinde kızımı Kiev de dünyaya getirdim, çalışmayı bıraktım şu anda halen yurtdışında ikamet etmekteyim, daha önceki satırlarımdanda anlaşılacağı üzere birçok yer gezdim ve bu benim mutfak bilgimi hem zenginleştirdi hemde bende bir tutku haline getirdi. Ama ençok hangi kültürden etkilendiniz derseniz herhalde buna İtalya olarak cevap verebilirim. En çok arzu ettiğim şey birgün kendime ait bir yer açmak ve bu kızım İpeğinde benden beklediği ve gerçekleştiğindede çok mutlu olacağı birşey...

2 thoughts on “Tonbalıklı Kremalı Farfalle (kelebek) Makarna (Farfalle with tuna)”

  1. billurcum harika tariflerini Emre, Murat ve ben hep birlikte okuyoruz. Senin kadar lezzetli olmasada yapacagim. Is basa dustu cunku. Ellerine saglik. Kocaman opucukler….

    1. canım arkadaşım benim , seninde hepsini aynı lezzetde yapacağından eminim, herkese sevgiler, öpüyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir