Bezelyeli Capellini (Capellini with pees)

Hafif bir seçenek…

– 1/2 paket capellini

– 1 bardak haşlanmış bezelye

– 1 küçük soğan

– 2 diş sarımsak

– 1/2 limonsuyu

– 3 kaşık zeytinyağı

– 1 kaşık tereyağı

– tuz,biber

Capelliniyi dilerseniz tek başına dilerseniz beyaz etli yemeklerin yanına garnitür olarak kullanabilirsiniz, limonla makarna olurmu demeyin, inanın oluyor ve çok lezzetli oluyor.

Cappelliniyi tuzlu ve az sıvıyağlı suda 5-10 dk haşlayın, sakın unutmayın çok ince olduğu için hemen hamur olur, suyunu süzün ama atmayın, bir kenara alın.Makarnaları haşladığınız tencereye zeytinyağı ve tereyağını koyun, kızınca içine ufak doğradığınız soğanları ve ezilmiş sarımsağı atın, soğanlar pişince haşlanmış bezelyeleri atın ve limonsuyunu katın, tuzu biberi atın, çevirin, içine capellinileri katın, birazda haşlanmış sudan katın ve hemen servis yapın, afiyet olsun….

 

Yayınlayan

billurdan

6 ocak 1971 İstanbul doğumluyum, çocukluk yıllarımda birsüre Amerikaday dım, daha sonra liseye kadar Ankara da okudum, sonra tekrar bir süreliğine İtalya ya gittim, bir kaç sene üniversiteye University of Maryland de devam ettim ama tekrar Ankara ya dönüp Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdim,daha sonra Tekstilbank ta çalışmaya başladım, 7 sene bankada İthalat ihracat bölümünde çalıştım, daha sonra 2005 senesinde kızımı Kiev de dünyaya getirdim, çalışmayı bıraktım şu anda halen yurtdışında ikamet etmekteyim, daha önceki satırlarımdanda anlaşılacağı üzere birçok yer gezdim ve bu benim mutfak bilgimi hem zenginleştirdi hemde bende bir tutku haline getirdi. Ama ençok hangi kültürden etkilendiniz derseniz herhalde buna İtalya olarak cevap verebilirim. En çok arzu ettiğim şey birgün kendime ait bir yer açmak ve bu kızım İpeğinde benden beklediği ve gerçekleştiğindede çok mutlu olacağı birşey...

2 thoughts on “Bezelyeli Capellini (Capellini with pees)”

  1. Harika gõrünüyor.içine sarimsak girdiyse kesin çok lezzetli olmuştur.elinize sağlık,eve gidince deneyeceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir