Karamelli Mısır Patlamışı (Caramelized Popcorn)

Hep tuzlu olacak değil ya !!!

popcorn

– 1 bardak patlatmalık mısır

– 3 kaşık sıvıyağ

– 100 gr tereyağı

– 3/4 bardak kahverengi şeker

– 1/3 bardak krema

Mısır patlatılabilecek bir tencereye sıvıyağı ve mısırları koyun, kapağı kapatın ve yüksek ateşte patlamalarını bekleyin.

Diğer tencere ile aynı zamanda küçük bir sos kabına tereyağı, kahverengi şeker ve kremayı koyun, onuda karıştırarak pişirin.

Mısırların hepsi patladığında tencerenin altını kapatın, sosu içine döküp bütün mısırlara yapışana kadar karıştırın ve daha sonra derin kaplara alıp güzel bir film eşliğinde tadını çıkarın, afiyet olsun….

Yayınlayan

billurdan

6 ocak 1971 İstanbul doğumluyum, çocukluk yıllarımda birsüre Amerikaday dım, daha sonra liseye kadar Ankara da okudum, sonra tekrar bir süreliğine İtalya ya gittim, bir kaç sene üniversiteye University of Maryland de devam ettim ama tekrar Ankara ya dönüp Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdim,daha sonra Tekstilbank ta çalışmaya başladım, 7 sene bankada İthalat ihracat bölümünde çalıştım, daha sonra 2005 senesinde kızımı Kiev de dünyaya getirdim, çalışmayı bıraktım şu anda halen yurtdışında ikamet etmekteyim, daha önceki satırlarımdanda anlaşılacağı üzere birçok yer gezdim ve bu benim mutfak bilgimi hem zenginleştirdi hemde bende bir tutku haline getirdi. Ama ençok hangi kültürden etkilendiniz derseniz herhalde buna İtalya olarak cevap verebilirim. En çok arzu ettiğim şey birgün kendime ait bir yer açmak ve bu kızım İpeğinde benden beklediği ve gerçekleştiğindede çok mutlu olacağı birşey...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir