Nutella ‘lı Kek (Nutella Cake)

Nutella severler için…

nutella

– 250 gr Nutella

– 4 adet yumurta

– 1/2 çay kaşığı Krem tartar

Evet yanlış okumuyorsunuz, krem tartar ı saymazsanız sadece 2 malzeme ile hazırlıyorsunuz ve harika bir kek elde ediyorsunuz. Bu tarifi daha önce çocuklar için nutellalı tarifler ararken bulmuş denemiştim ve çok hoşuma gitmişti, bugün tekrar yaptım ve sizinle paylaşmak istedim.

Keki hazırlamak için kelepçeli 24-26 cm çapında yuvarlak kalıbın dibine yağlı kağıt kesip yerleştirin ve aynı zamanda fırınınızı 180 dereceye ayarlayın.

Benmari usulü nutellayı iyice yumuşatın ve diğer bir tarafta 4 adet yumurtayı krem tartar da katarak 5-6 dakika mikser ile çırpın. Daha sonra yumuşayan nutellayı çırpıcı ile yumurtalara katın. Nutella iyice karışınca kalıba dökün ve fırına verin.

20-25 dakika sonra kekiniz hazır, isterseniz çilek ve pudra şekeri ile hatta üzerine bir çay kaşığı nutella koyarak servis yapın, afiyet olsun…

Yayınlayan

billurdan

6 ocak 1971 İstanbul doğumluyum, çocukluk yıllarımda birsüre Amerikaday dım, daha sonra liseye kadar Ankara da okudum, sonra tekrar bir süreliğine İtalya ya gittim, bir kaç sene üniversiteye University of Maryland de devam ettim ama tekrar Ankara ya dönüp Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdim,daha sonra Tekstilbank ta çalışmaya başladım, 7 sene bankada İthalat ihracat bölümünde çalıştım, daha sonra 2005 senesinde kızımı Kiev de dünyaya getirdim, çalışmayı bıraktım şu anda halen yurtdışında ikamet etmekteyim, daha önceki satırlarımdanda anlaşılacağı üzere birçok yer gezdim ve bu benim mutfak bilgimi hem zenginleştirdi hemde bende bir tutku haline getirdi. Ama ençok hangi kültürden etkilendiniz derseniz herhalde buna İtalya olarak cevap verebilirim. En çok arzu ettiğim şey birgün kendime ait bir yer açmak ve bu kızım İpeğinde benden beklediği ve gerçekleştiğindede çok mutlu olacağı birşey...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir